Odkryj piękno Śląska

Jeżeli poszukujesz miejsca na weekendowe wyjazdy, udaj się na Śląsk. Udaj się na oglądanie przepięknych zabytków, a też niezwykłych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać bogatą historię jednego z najatrakcyjniejszych obszarów Polski. Przy okazji spróbuj także niepowtarzalnych lokalnych smaków kuchni. Przekonaj się, iż panujący stereotyp o tym regionie już dawno odszedł do lamusa. Sprawdź transformacje, jakie zaszły na przestrzeni lat w rejonie, który dalej grupie Polaków kojarzy się wyłącznie z kopalniami oraz hutami.

Które miasta na Śląsku warto zobaczyć

Wybierając się na Śląsk warto zwiedzić Tychy. Znajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Podczas wyprawy zrozumiesz historię browarnictwa, jednak jeszcze będziesz mógł popatrzeć jak teraz przygotowuje się piwo. Posmakujesz przy okazji niedawno uważonego piwa. Kolejnym punktem podróży na twojej liście, powinien być Chorzów i zlokalizowany tam Park Chorzowski. To jeden z największych zieleńców w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci wypocząć od tumultu miasta i odpreżyć się. W centrum skweru ulokowane jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie spojrzysz na kosmos z kompletnie innej strony. Będąc w parku, należałoby także zobaczyć Śląski Ogród Zoologiczny bądź pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ dodatkowo wizytę w Katowicach – stolicy regionu. Odnajdziesz tam charakterystyczny dla Śląska, Katowicki Spodek i Muzeum Śląskie. Gdy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o górnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu warto odwiedzić Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna spośród najatrakcyjniejszych atrakcji turystycznych na śląsku. Będziesz posiadać szanse zjechać szolą 320 metrów pod ziemie. Możesz poczuć się niemal jak górnik podczas oglądania podziemnych chodników. Po wyprawie, należałoby odwiedzić dodatkowo do najniżej położonego lokalu w Europie, gdzie zasmakujesz śląskich potraw.

Mnóstwo miejsc, a mało czasu

By zapoznać się ze wszystkimi ciekawostkami oferowanymi przez śląskie miasteczka, potrzebowałbyś mnóstwo czasu. Więc, warto przemyśleć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W ciągu dwóch dni w 25 miastach rejonu, odbędzie się aż 500 wielorakich wydarzeń poświęconych historii obszaru oraz technice. Jedynie od Ciebie zależy, w jakich będziesz uczestniczyć. Zanim przyjedziesz na śląsk, sprawdź ofertę taksówe, które ułatwią Ci poruszanie się po rejonie – katowice-taxi.pl