Wybierz idealne miejsce do zamieszkania w aglomeracji śląskiej

Zastanawiasz się nad kupnem domu na śląsku? Twoją pierwotną myślą były niewątpliwie Katowice – centrum całego śląska. Katowice to bez wątpienia doskonała lokalizacja do wprowadzenia się. Wypada niemniej jednak rozważyć też inne miejscowości. Bez mała wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, dzięki czemu masz możliwość zakupić dom po atrakcyjniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem dużo dobrych lokalizacji. W naszym wpisie przyjrzymy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z lepszych cenowo lokalizacji na Śląsku doskonale skomunikowana z Katowicami. Jest to także doskonały wybór dla osób ceniących kulturę. Jest tu na przykład Opera Śląska a także Śląski Teatr Tańca. Bytom jest też ciekawym miastem pod względem architektonicznym. Można w tym mieście odnaleźć mnóstwo XIX wiecznych kamienic a także willi, które pomimo, że w wielu przypadkach wymagają renowacji, robią wrażenie. Aby zobaczyć domy w Bytomiu na sprzedaż a także wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Tychy

Tychy przez wielu ludzi są uważane za jedno z lepszym rejonów do zamieszkania na Śląsku. To miasto trochę oddalone od Katowic w porównaniu do innych miast, niemniej jednak w dalszym ciągu jest z nimi dobrze skomunikowane. Jesteśmy w stanie w tym mieście odnaleźć dużo miejsc, w jakich można wypocząć w tym Jezioro Paprocańskie i Park Suble I i II. Na plus z pewnością działa też względnie niski poziom bezrobocia. Miasto stawia również na sport i inne atrakcje, dzięki czemu ciężko się w nim nudzić. Rozważasz przeprowadzkę? Obejrzyj oferty nieruchomości w biurze RE/MAX Gold – http://remax-gold.pl/biuro-nieruchomosci/tychy

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska leży na Wyżynie Śląskiej w samym centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Ma obszerną historię, jaka wpłynęła na obecny wygląd miasta. Ruda Śląska ma do zaoferowania sporo zajmujących zabytków w tym m.in.:
– Młyn nad rzeką Kłodnicą
– Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes (1806)
– Kościół pw. św. Wawrzyńca i Antoniego (1907-1909)
Pod względem kultury jesteśmy w stanie też znaleźć dobre propozycje w tym. m.in. Centrum Handlowe Plaza, Muzeum Szkolne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach im. Pelagii Kwapulińskiej oraz Klub muzyczny „Stacja Młotkownia”. Ruda Śląska to kolejne miejsce z dobrymi cenami nieruchomości, w jakich opłaca się rozważyć zakupienie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tu znaleźć również ciekawe oferty na nowych osiedlach. Żeby obejrzeć, aktualne oferty sprzedaży a także najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź agencję RE/MAX Gold.