Co powinieneś wiedzieć o olejku rycynowym

Czarny olejek rycynowy – co to w ogóle jest a także czym się różni od zwykłego oleju rycynowego, jaki kupimy w każdej aptece? Czy jego właściwości są do tego stopnia korzystniejsze, że opłaca się właśnie w niego lokować?

Olejek rycynowy ma mnóstwo zastosowań w pielęgnacji. W głównej mierze stosowany jest do wzmacniania jak też pielęgnacji włosów. Oprócz tego częstokroć jest również wykorzystywany między innymi do buzi a także rzęs.

Co w takim wypadku odróżnia jamajski olej rycynowy i dlaczego wybrać olej Black Castor Oil?

Po pierwsze na korzyść jamajskiego olejku rycynowego przemawia forma jego produkcji. Jest on mniej niebezpieczny dla nas jak również nie zatyka porów, co ma bardzo duże znaczenie przy pielęgnacji włosów a także cery. Po drugie jest to produkt w 100 procentach organiczny. Po trzecie można go używać do każdego rodzaju włosów.

W jaki sposób używać czarny olej rycynowy na włosy?

Przede wszystkim trzeba pamiętać o systematyczności ponieważ bez tego możemy nie wypracować oczekiwanych rezultatów albo będziemy potrzebowali na to dużo więcej czasu. W sieci można wyczytać bardzo dużo propozycji uzytkowania tego rodzaju preparatów. Naszym zdaniem najodpowiedniejsze jest stosowanie czarnego olejku rycynowego na włosy dwa razy w tygodniu na noc. Rano po przebudzeniu należy starannie usunąć olejek. Olej powino się nałożyć zarówno na skórę głowy, jak i na same włosy.

Olej rycynowy na brwi i rzęsy

Olejek ten idealnie sprawdza się też w przypadku brwi jak także rzęs. W przypadku rzęs powinno się uważać by produkt nie przedostał się do oczu! Na rzęsy olejek najlepiej nakładać czystą szczoteczką od tuszu. Uzytkować dwa-trzy razy w tygodniu, aby po 2-3 tygodniach zobaczyć zadowalające efekty. Jeżeli chodzi o brwi to częstotliwość użykowania jest zbliżona. Kosmetyk najlepiej nałożyć patyczkiem do uszu i w dalszej kolejności dokładnie rozprowadzić niewielką szczoteczką. Rano zmyć.