Czy wiesz wszystko o robieniu prania?

Pranie choć sprawia wrażenie być pracą nadzwyczaj nietrudną, wielu osobom może sprawić niemały problem. Pionierskie sprzęty piorące posiadają programy przedstawione w niezwykle przyjazny sposób, jednakże, co jeżeli nasza pralka nie ma tego typu unowocześnień? Oto kilka porad, jakie opłaci się wziąć pod uwagę!

spinacze do prania1. Posegregowanie ciuchów

Istotne, by nie ładować wszystkich ubrań na raz do pralki. Sortujemy ubrania po barwach jak też tkaninach, z jakich są wykonane. Jeśli chodzi o barwy to pranie wypada posortować na jasne, ciemne oraz kolorowe. Trafna selekcja barw umożliwi stronienie od pofarbowania ubrań. Nie wszystkie materiały lubi taką samą temperaturę. Najłatwiej studiować metki, jaka temperatura prania jest polecana przez producenta. W różnej temperaturze będziemy prać ubrania jeansowe, bawełnę czy satynę.

2. Patrz na metki!

Jak już poprzednio pisaliśmy opłaca się spojrzeć na wytyczne odnośnie prania zawarte na . Dzięki nim będziemy wiedzieli nie wyłącznie, jaka jest rekomendowana temperatura prania, ale także czy w ogóle powinniśmy prać i prasować.

3. Temperatura wody

Znaczący jest wybór najwłaściwszej temperatury. Lekkie materiały pierzemy w niskich temperaturach. Trudne zanieczyszczenia w wysokich. Także ciemne rzeczy należy prać w małych temperaturach, dzięki czemu nie stracą tak prędko swojego koloru.

4. Wybór substancji do prania

Czarne, białe a może kolorowe? W zależności od tego, jakie planujesz pranie, wybierz stosowny specyfik. Dostępnych jest bardzo dużo preparatów – proszki, kapsułki i płyny. Nie zapomnij, by specyfik był dobrany do koloru prania! Komplementarnie należy także użyć preparatu do płukania, jaki nada ubraniom intensywny zapach. Możesz również dorzucić do prania profesjonalne chusteczki, które mają za zadanie wychwycić pigmenty, które w razie czego mogły by ufarbować inne pranie.

5. Włączamy pranie

Posegregowane pranie trzeba umieścić w bębnie pralki, dołożyć detergenty do prania, wybrać właściwy program, zatrzasnąć drzwi od pralki po czym ją włączyć. Prawda, iż niezwykle proste?