Odpowiednie buty do okazji – kupuj rozsądnie

Wybór odpowiednich butów częstokroć przysparza mnóstow problemów, gdyż wymaga rozpatrzenia sporu kwestii. Oprócz sprawy wyglądu powinna się także liczyć wygoda. Oto kilka rad, którymi warto się kierować przy zakupie właściwego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką chcesz wykonywać poczas noszenia butów.

Planujesz iść na spacer, w góry, do pracy, a może na ekskluzywną imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu obuwia. Na piesze spacery, przede wszystkim te górskie sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z dobrym podparciem dla kostek. Obuwie na stylową imprezę, na jaką chciałabyś się wybrać w sukience – wyśmienitym wyborem będą buty na szpilce, które dodadzą elegancji całości. Wielość obcasa wybierz, tak żeby było Ci wygodnie. Jeżeli nie lubisz zbyt wysokich szpilek i rzadko je ubierasz, nie zmuszaj się do założenia 10 cm szpilek. Obuwie sportowe – tutaj mamy ogromne pole wyboru. W centrach handlowych dostępne są buty do kręgli, do biegania, do piłki nożnej jak i wielu innych dyscyplin sportu. Jeżeli posiadasz jedną aktywność, której poświęcasz dużo czasu wyselekcjonuj buty najlepsze dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różnorodne sporty zdecyduj się na obuwie uniwersalne.

2. Materiał nie jest bez znaczenia

Kupując buty nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są wykonane. Idealnie nadają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznej skóry mogą być niewygodne i może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Posiadasz rozmiar 39? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dopasowane dla Twojej stopy. Roziary niektórych wytwórców są inne, dlatego też dobrze jest przymierzyć obuwie, jakie rozważamy zakupić i zrobić w nich parę kroków.