Czym są owijarki do palet i jakie są ich rodzaje?

Wyposażenie magazynów uzależnione jest w dużej mierze od rodzaju wykonywanych prac oraz ich zakresu – powinno być dostosowane do codziennych czynności, jak również korzystnie wpływać na jakość pracy i bezpieczeństwo pracowników magazynowych.

Owijarki do palet – element wyposażenia magazynu

Owijarki do palet stanowią podstawowe wyposażenie magazynów i służą do pakowania przy użyciu folii stretch – jest ona jednym z najpopularniejszych sposobów owijania ładunków. Owijarki do palet stają się sporym ułatwieniem podczas wykonywania podobnych czynności, a ich intuicyjna obsługa zapewnia wygodę i sprawne owijanie różnego rodzaju przedmiotów.

Rodzaje owijarek do palet

W sklepach z akcesoriami magazynowymi dostępne są różnego rodzaju owijarki do palet – wybór konkretnego modelu uzależniony jest od wymagań danego magazynu, jak również preferencji pracowników. Warto zapoznać się z szeroką ofertą podobnych urządzeń, w celu dokonania adekwatnego i optymalnego wyboru.

Wśród najpopularniejszych urządzeń omawianego typu można wymienić owijarkę podstawową, wyposażoną w fundamentalne funkcje i nie wymagającą profesjonalnego przeszkolenia w celu jej użytkowania – najistotniejsze cechy najprostszej owijarki do palet to solidność konstrukcji oraz prostota użycia.

Dla wymagających użytkowników istnieją bardziej skomplikowane modele, wyposażone w dodatkowe funkcje – owijarki do palet pierścieniowe charakteryzują się wysoką wydajnością, a ich zastosowanie wydaje się zasadne w dużych zakładach produkcyjnych. Omawiane owijarki posiadają funkcję ważenia i liczenia pakowanych przedmiotów oraz zautomatyzowanie czynności związanych z pakowaniem.

Nowoczesny system optymalizujący zużycie folii stretch

Warto wspomnieć o systemie pre-stretch, który wykorzystywany jest w celu zminimalizowania kosztów związanych ze zużyciem folii do owijania. Zastosowanie podobnego rozwiązania umożliwia wydajne i ekonomiczne użytkowanie folii, co przekłada się bezpośrednio na oszczędności finansowe danego zakładu produkcyjnego.