Katowice – miasto o wielu możliwościach

Gdy zawitasz na Śląsk, to warto odwiedzić Katowice. To jedno spośród najatrakcyjniejszych miejsc na Śląsku, gdzie pojmiesz nie wyłącznie historię regionu. Będziesz miał też szanse, by poznać oryginalny klimat tego miasta, a też zwiedzić wiele fascynujących miejsc. Zobacz, czemu Katowice przyciągają tak niemało postaci.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno spośród szczególnie charakterystycznych miejsc na Śląsku. Wbrew pozorom, wcale nie są tak ciemne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku odnajdziemy zieleńce albo skwery. Miasteczko jest bogate w niemało miejsc o wartościach dziejowych. Okazem może być wieża spadochronowa usadowiona w Parku Kościuszki, albo także Monument Powstańców, który ma miano największego oraz najcięższego pomnika w Polsce. Oprócz oryginalnych monumentów, w Katowicach należy ponadto dostrzec ikonę miejscowości, czyli popularny spodek. To nie całość. W miasteczku również spotkamy się z dużą propozycją kulturalną. Na występ możemy wybrać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Uwagę przyciągają ponadto takie miejsca, jak Teatr Korez lub Kinoteatr Rialto. Jednym z istotnych składników wyprawy, winna być wizyta w starym mieście. Znajdziemy tam gmach Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najbogatszych obiektów administracyjnych, które potrafimy znaleźć w Polsce. W gmachu jest sala sejmu śląskiego, która była schematem dla siedziby Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie tylko teatry, urzędy oraz monumenty. W miasteczku organizowanych jest multum festiwali, przykładowo OFF Festiwal. Informując o festiwalach, należałoby również zwrócić uwagę na koncerty, które są robione w mieście. Na Katowickiej scenie muzycznej stały takie składy jak Pink Floyd czy Rammstein, a dodatkowo wiele innych popularnych osobistości również grup muzycznych.

Czemu należałoby zawitać do Katowic

Grupie postaci, Śląsk kojarzy się z ciemnością, kopalniami bądź hutami. Dopiero będąc na miejscu umiemy spostrzec, jak mało wspólnego z rzeczywistością ma powszechnie przeważający domysł. Najwłaściwszym tego przykładem są Katowice. To energicznie rozwijająca się metropolia, w której znajdziemy atrakcyjne miejsca do zwiedzenia i nie tylko.
Będąc w Katowicach warto pamiętać o adresie katowice-taxi.pl, na którym znajdziesz niezbędne informacje na temat usług taksówkarskich.