Miasto warte Twojej uwagi

Śląsk to nie wyłącznie Katowice. W obszarze odkryjemy sporo niezwykłych miejsc, które będą potrafiły nas zainteresować swoim wyglądem i historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej wczasowicze decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina umiejscowiona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeśli ubóstwiacie poznawać nowe terytoria, posiadające niespotykaną nigdzie indziej nastrojowość, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie niespodzianki

Przemierzając ulice Bytomia potrafimy zaobserwować spektrum styli architektonicznych. Zwłaszcza w centrum miasta. Znajduje się tam zabytkowy ogród miejski, do jakiego możemy udać się na spacer. W bardzo bliskiej odległości usadowiony jest gmach Urzędu Miejskiego, jaki został postawiony w czasie międzywojennym. W tym samym czasie powstała także pływalnia publiczna, umiejscowiona koło urzędu. W okolicy znajdują się przepiękne przedwojenne wille. Nienagannie przedstawiają różną przeszłość miasteczka. Bytom jest jednym spośród najdawniejszych miast w Polsce. Został założony 3 lata przed Krakowem, natomiast pierwsze uwiecznione doniesienia o miejscowości pochodzą z 1105 roku. W centrum miasteczka odkryjemy multum zabytkowych domków, jednak na naszą uwagę zasługuję także inne rejony Bytomia. Na jego obrzeżach postawiony jest kompleks sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa i sauna. W mieście spotkamy się z ogromną ofertą kulturalną. Możemy skusić się na seans do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w centrum miasteczka. Jeżeli pośród nas są miłośnicy sztuki współczesnej, to winni oni przejść się w stronę dawnych terenów pokopalnianych niedaleko centrum miasteczka. Odnajdą tam Teatr Rozbark, którego siedzibą są dawne obiekty cechowni dodatkowo administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią wieczorne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania klub muzyczny razem z kręgielnią. Na lokalnym rynku odnajdziemy sporo ustronnych miejsc, w których możemy miło spędzić wolny czas.

| Sprawdź hotele w Bytomiu na bytom-hotel.pl

Miasteczko wspaniałe duchem

Nie zastanawiaj się i już teraz wybierz się na wędrówkę do Bytomia. Dla postaci aktywnych fizycznie, czynne są punkty sportowe. Jeżeli preferujesz spokojnie spędzać czas, możesz udać do jakiejś z wielu restauracji również pubów, które znajdują się w centrum miasta. Dzięki dużej ofercie atrakcji, na pewno wynajdziesz tu miejsce dla siebie.