Walory sufitów DPS

Sufity napinane to nie żadna świeżynka w urządzaniu wnętrz. Z tym, że wiele lat temu wykorzystywano je nade wszystko przy wykańczaniu wnętrz hoteli i sal konferencyjnych. W tym momencie wspomniana technologia jest popularniejsza i znacząco dostępniejsza jeśli chodzi o cenę. Zastosowanie powłok napinanych jest faktycznie bardzo zróżnicowane – mają prawo być wieszane na prawdę w każdym punkcie, zaczynając od naszej toalety, a na ogromnych budynkach miejskich kończąc. Sufit napinany ma szansę też spełniać rolę ekspozycji.

Sufity napinane to odmienny gatunek niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą właśnie różnicą, że sufity napinane składają się jedynie z profili mocowanych po krawędziach sufitu pod stropem i membrany, jaka jest rozciągnięta pomiędzy nimi. Walorem sufitu napinanego w względzie do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest praktycznie zupełna dowolność projektowania. Mamy sposobność kreować niezwykle wiele dowolnych kształtów: łukowych, owalnych. Złączenie tego z kombinacją kolorów i oświetlenia gwarantuje nam świetny skutek. Następną wyższością wspomnianych sufitów jest szansa doboru de facto dowolnego koloru jak i jego gatunku: błyszczącej albo matowej. Sufity napinane skutecznie maskują każde brzydkie pęknięcia, a takie z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie powiększyć nasze pomieszczenie. Są to również sufity bardzo odporne na różnego typu zniekszłałcenia, działanie promieni UV.

Instalacja sufitu napinanego to czysta sprawa – jest bezawaryjny i niebywale sprawny, ponieważ zajmuje ledwie kilka godzin (przeważnie od 4 do 6 godzin). Cały zabieg mamy sposobność zorganizować nawet bez przymusu opróżniania szaf i narzędzi z naszego biura. Nie sugerujmy się jednak hasłem „Polak potrafi” i instalację powłok napinanych oddajmy doświadczonej załodze. Przy montażu sufitu niebywale istotne jest, by zabiegać także o jego należyte oświetlenie. Mamy prawo zamontować przykładowo paski LED jednokolorowe. Takiego typu sufit na 100% sprawi, że nasz pokój będzie nowoczesny.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego konserwacja polega wyłącznie na lekkim przemywaniu.