Sufity napinane a sufity podwieszane

Sufity napinane to na dziś dzień nowość w branży wykańczania wnętrz. Jest to idealna odmiana dla sufitów podwieszanych, robionych z kartongipsu. Zresztą obydwa typy sufitów posiadają swoje minusy oraz zalety. Sufit podwieszany pozwala uzyskać całkowicie płaską konstrukcję sufitu. Wspaniale kryje wszystkie zabrudzenia jak i elementy instalacji elektrycznej. Za ich sprawą da się zmniejszyć wysokość lokalu.

Wstawienie sufitu połączone jest jednakże z przymusem zrealizowania prac mokrych. Na początku konstruuje się specjalny stelaż, jaki ma podtrzymywać płyty a w następnych krokach miejsce ma montaż.Na koniec trzeba uzupełnić szparki pomiędzy elementami. To genialny sposób na zmniejszenie dźwięków docierających do pomieszczenia z górnego piętra. Pechowo instalowanie sufitu z karton-gipsu łączy się z koniecznością usunięcia każdych rzeczy z pokoju. W trakcie instalacji oraz docinania płyt bardzo się kurzy. Od takiego kłopotu zwolnić może nas sufit napinany. Taki sufit to droższa odmiana dla sufitów podwieszanych.

Użytkowanie sufitów napinany jest niebywale duże, ma się możliwość otrzymać dużo opcji aranżacyjnych. Jeżeli wnętrze nie jest zanadto wysokie trzeba myśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego odbicie w lustrze. To idealny pomysł na iluzoryczne podniesienie niskiego lokalu. Z kolei niebywale fascynujący efekt można otrzymać kiedy postawimy na sufity napinane z nowoczesnym podświetleniem ledowym. Wielce atrakcyjnie przedstawia się również sposobność wykonania dedykowanego nadruku na tkaninę. W takim celu da się sięgnąć po zdjęcie lub ukochaną grafikę. W sklepach można znaleźć także sufity napinane 3D. Dla detalicznych kontrahentów nadal jest to bardzo kosztowne rozwiązanie. Sufity napinane 3D zobaczyć można najłatwiej w klubach muzycznych albo innych rozrywkowych lokalach. Zamontowanie takiego sufitu trwa tylko chwilę. Podobnie jak w przypadku sufitu podwieszanego, tak i przy napinanym da się ulepszyć akustykę pomieszczenia. Tym sposobem jakiekolwiek głosy nie będą do nas trafiać.

Obecnie proponowane w ofercie sufity napinane mogą posiadać dowolny kształt np. kwadratu. Trzeba jedynie włączyć własną pomysłowość. Jak już mówiłem wielkim minusem sufitu napinanego jest ich wartość. Zaczyna się nawet koło 150 zł za metr kwadratowy.