Trump prezydentem USA

Donald Trump, uznany inwestor oraz telewizyjny showman pozbawiony politycznego doświadczenia, niespodziewanie wygrał wybory prezydenckie, przezwyciężając poprzednią sekretarz stanu znaną Hillary Clinton.

Strasznie doskonały wynik Donalda Trumpa to duże zaskoczenie. Każde zapowiedzi w ostatnich dniach sugerowały, że to Hilary powinna zwyciężyć. Trump wygrał z nią w sporym udziale dzięki głosowaniu białoskórych facetów a także ewangelików, którzy od startu budowali najmocniej zaangażowaną grupę jego fanów. To w sporej większości mężczyźni bez skończonych studiów, którym źle układa się w nowej, światowej gospodarce. Przegrana Hilary Clinton informuje jednak, że najprawdopodobniej zagłosowało na nią znacznie mniej dziewczyn niż się spodziewano. Zgodnie z wypowiedziami komentatorów nagrania z seksistowskimi słowami Trumpa o płci pięknej nie zniechęciły wyborców, jak można było się spodziewać.

O doskonałym osiągnięciu wyborczym Donalda Trumpa zadecydowały nieoczekiwane zwycięstwa w paru kluczowych stanach wahadłowych, w tym w Karolinie Północnej.

Zwycięstwo Donalda Trumpa oznacza, że kolejnym prezydentem stanów zjednoczonych po raz pierwszy będzie facet pozbawiony jakiegokolwiek politycznego dorobku i doświadczenia. Ma prawo to być wyjątkowo wielce zastanawiające, jednakże w rzeczywistości może okazać się niebywale mądre, bo taki człowiek nie posiadający typowych dla polityków przyzwyczajeń będzie mógł zrobić w USA i w innych krajach dużo dobrych modyfikacji.