Moda na weganizm

Coraz częściej można spotkać osoby, które przeszły na weganizm, wegetarianizm lub dbają o swoje zdrowie. Można by powiedzieć, że to fala napływająca do nas z innego kraju. Przecież wcześniej tego nie było w Polsce. Nawet dwa lata temu, gdy dopiero przechodziłam na weganizm, było to tak mało popularne, że nie wiedziałam, z kim mogę, o tym pogadać, jakieś rady uzyskać lub jakieś kulinarne inspiracje uzyskać.

Wyobrażasz to sobie? Jesteś sam, decydujesz się na takie wyzwanie i jesteś w tym tak bardzo osamotniony. Mogłabym to porównać do rzucania się na głęboką wodę, gdzie nikogo nie obchodzi czy dasz sobie rade, czy nie. Zaczęłam, więc od porządnego przeszukania począwszy od pytania „co jedzą weganie?” skończywszy na frazie „sklep wegański”.

kazało się, że nie jest to takie trudne, należy pamiętać o kilku podstawowych produktach dostarczających nam najwięcej ilości przyswajalnego białka. Wiadomo jednak, że nigdy nie będzie to tak dobrze przyswajalne, jak mięsne. Poszukiwania internetowe doprowadziły mnie nawet do YouTube, gdzie można znaleźć wiele osób doradzających w tej kwestii. Najbardziej spodobał mi się kanał pt. „Da Costa tv”, w którym przedstawiane są produkty najlepsze dla weganów i wegetarian. Sposoby na uzupełnienie różnych niedoborów, ciekawostki odnośnie do produktów mało znanych i niedocenianych. Najważniejsze dla osób, które chcą zdobyć masę mięśniową, szczególnie facetów to dotyczy, jest on idealnym przykładem, że rzeźbę można zrobić, nawet będąc weganinem. Jeśli nie wierzysz, sam zobacz. Motywujące jest też przynależenie do jakiejś grupy nawet na facebooku.

aje to takie poczucie jedności z kimś i zrozumienia twojego sposobu myślenia przez innych. Pamiętaj również, o tym by ktoś polecił ci sklep internetowy, Produkty zdrowej żywności w sklepach stacjonarnych są drogie, znacznie taniej możesz kupić je przez internet. Zaopatrując się, w ten sposób możesz dostać różne rabaty i przeceny. Dodatkowo kupując na zapas, masz pewność, że nie zabraknie ci nigdy żadnej rzeczy. Wracając do mody, jaką stał się weganizm, cieszę się, że się tak rozprzestrzenia. Cieszy mnie również to iż mogę jechać do innego miasta i zawsze znajdę przynajmniej jedno (w tych mniejszych) miejsce gdzie mogę skonsumować coś wege nie nosząc ze sobą nie wiadomo jak dużej ilości jedzenia. Jeśli ty również miałeś odczyniania z weganizmem lub sam nim jesteś, to opisz swoją przygodę, początki lub jakieś ciekawe historii związane tego rodzaju dietą. Pozostałych nie weganów, zachęcam o spróbowania. Spróbujcie 1 tydzień i zobaczycie, że się wciągniecie.