Piękne włosy to podstawa!

Włosy to znak rozpoznawczy każdej pani. Dbanie o nie nierzadko powoduje problemy. Niejednokrotnie wystawiamy je na szkodliwe warunki chociażby cyklicznie wysuszając suszarką lub prostując. Włosy nadzwyczaj nieturdno jest osłabić, wyraźnie gorzej naprawić.

Oczyszczanie włosów

Poważnie osłabione włosy wymagają często długich kuracji, które niejednokrotnie są także kosztowne. Podstawą pielęgnacji jest oczyszczenie włosów. Powinniśmy kupować kosmetyki naturalne, bez parabenów jak też, takie dostosowane do naszego rodzaju włosów. Co ważne, przed umyciem trzeba też pamiętać o dokładnym rozczesaniu włosów. Włosy trzeba traktować w niezwykle subtelny sposób.

Odżywianie

Drugim krokiem w zwykłej pielęgnacji włosów powinno być ich odżywianie. Fundamentalne produkty, jakie znajdziemy na rynku to produkty do zmywania jak też bez spłukiwania. Dla włosów cienkich o wiele bardziej odpowiednim rozwiązaniem będą produkty, które po nałożeniu należy spłukać. Odżywkę, podobnie jak szampon należy dobrać do typu włosów, by za bardzo ich nie obciążała.

Rekonstrukcja

Istnieje bardzo dużo metod odbudowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego typu olejków. Coraz popularniejszy jest olejek rycynowy z jamajki (więcej o jamajskim olejku https://rycynowy.pl/jamajski-czarny-olej-rycynowy-ratunek-dla-wlosow/), jaki posiada lepsze właściwości od typowego olejku. Przy kuracji olejami trzeba przede wszystkim pamiętać o regularności, dzięki której możemy uzyskać pożądane wyniki.